Akualizace Lumia Black - přejmenovaná Bittersweet Shimmer a plná funkcí

0

Nokia společně s novými Lumiemi představila aktualizaci, kterou z krkolomného názvu Lumia Bittersweet Shimmer přejmenovala na Lumia Black. Pojďme si shrnout, co nás v této aktualizaci čeká.

Nokia společně s novými Lumiemi představila aktualizaci, kterou z krkolomného názvu Lumia Bittersweet Shimmer přejmenovala na Lumia Black. Pojďme si shrnout, co nás v této aktualizaci čeká.

Nedávno jsme psali o aktualizaci GDR3 od Microsoftu. Dnes si k ní přidáme funkce z aktualizace Lumia Black. Na rozdíl od updatu Amber již tato aktualizace nepřináší tolik funkcí. Díky ní se však dočkáme nových aplikací jako je například Storyteller.

Nokia Camera

Začneme nejdůležitější novinkou, která určitě potěší všechny majitele Lumií s WP8.  Nokia Camera spojuje dvě velmi výborné aplikace pro fotografování. Aplikace SmartCamera, která byla představena společně s Lumia 925 se připojila k velice intuivní aplikaci ProCamera, které jsme se dočkali u Nokia Lumia 1020. 

Aplikaci se budeme více věnovat v nějakém z příštích článků. Nokia Camera je již nyní dostupná pro Lumia 920, 925 a 1020. Ostatní telefony si budou muset počkat právě na tuto aktualizaci. Nokia Lumia 1020 by společně s touto aktualizací měla dostat možnost vyfotit RAW soubor, tj hrubý snímek bez jakékoliv komprese. 

Nokia StoryTeller

Další z aplikací, kterou si budou moci stáhnout majitelé Lumií s updatem Lumia Black. Nokia StoryTeller je rovněž velmi povedená aplikace. Prostředí se skládá ze tří obrazovek: timeline, kde jsou fotografie poskládané podle data, places, kde jsou fotografie zobrazené na mapě a na třetí obrazovce se vám objeví oblíbené fotografie.

Je trošku škoda, že tato aplikace nelze nastavit jako výchozí. Je totiž daleko lepší než ta, která je ve WP8 nativně. Nejspíše ji proto čeká podobný osud jako předešlé dvě aplikace pro fotografování, které se spojily v jednu. 

Nokia Beamer

Jistě všichni znáte aplikaci Photo Beamer od Nokie. Tato aplikace funguje naproso stejně. Pomocí QR kódu spárujete jinou obrazovku, na kterém se poté zobrazíto,  co děláte na svém telefonu. Obraz se bude vždy updatovat v intrevalech, tudíž se nedá říct, že bychom pomocí toho mohli přehrávat video. Na přiloženém videu pochopíte, jak tato technologie funguje.

 

Nokia Glance screen

Funkce, kterou známe již z aktualizace Amber, dostane v té další plno nových funkcí. Dočkáme se notifikací a možnosti nastavení fotnu hodin. U Nokie Lumie 1520 Nokia prezentovala i zajímavou funkci úkolů, které jste udělali. S aktualizací bude již Glance screen dostupný pro všechny modely vyjma Lumie 520 a 625.

To byly ty nejdůležitější novinky z aktualizace Lumia Black. Pokud vás zajímá samotná aktualizace GDR3, tak klikněte zde.

Upravit
comments powered by Disqus