Aktualizace Windows Phone 8 GDR3 ke stažení

0

Pro všechny, kteří si instalovali nejnovější oficiální vývojářskou verzi označenou GDR3 se zámkem otáčení a vlastními vyzváněcími tóny pro budík a SMS jsou k dispozici aktualizace systému.

Pro všechny, kteří si instalovali nejnovější oficiální vývojářskou verzi označenou GDR3 se zámkem otáčení a vlastními vyzváněcími tóny pro budík a SMS jsou k dispozici aktualizace systému.

Pro ty, kteří před několika týdny neváhali a instalovali nejnovější vývojářskou verzi systému Windows Phone 8, označenou zatím jako GDR3, přichází dvě menší aktualizace stability a oprav některých chyb. Ačkoli oficiální seznam změn není dostupný, podle zahraničních webů došlo k výraznému zlepšení odezvy systému a dotyku.
Tento subjektivní dojem můžeme potvrdit i z redakčních mobilů.

Nové aktualizace Windows Phone:

- 8.0.10521.155
- 8.0.10517.150

Jde zcela evidentně o finální verzi GDR3, protože stejně označená je i verze v novém přístroji Lumia 1520, která ale navíc obsahujei vylepšení od Nokia, souhrně pojmenovaná jako Nokia Black.
Zatímco Microsoft už svou aktualizaci uvolnil ke stažení a některým přístrojům HTC už byla nabídnuta, Nokia zdržuje její uvolnění, aby současně uvedla i soupravu Nokia Black.

Můžeme se jen dohadovat, zda se novinky ještě ladí, ale více pravděpodobné je, že jde opět o nepříliš oblíbený marketingový tah pro podporu prodejů Lumia 1520, jako tomu bylo u Nokia Amber a Lumia 925.  tentokrát je o to zbytečněnjší, že většina aplikací z této aktualizace už byla uvolněna. Jde především o nastavení obrázku na vypnutém displeji, Nokia Camera Pro a další drobnosti.
Výrobce by už mohl pochopit, že rychlými aktualizacemi si prospěje daleko více, než několika prodanými Lumiemi navíc.

Pokud máte zapnuté automatické zjišťování aktualizací, obě vylepšení se nabídnou samy.

Instalace GDR3 pro vývojáře

Kdo nechce čekat do příštího roku, může si GDR3 stále nainstalovat oficiálně sám ve třech krocích:
1. Registrace svého Windows uživatelského účtu do Windows Phone App Studio
2. Stažením oficiální aplikace Microsoftu pro odemčení telefonu Preview for developers 
3. Po instalaci a odemčení telefonu v aplikaci stačí zkontrolovat aktualizace v Nastavení telefonu, nová verze se okamžitě nabídne ke stažení.

Nejpodstatnějšími funkcemi, které uživatel získá jsou:

- ukončování aplikací v multitaskingu
- nastavení vlystních tónů u budíku a SMS
- zámek rotace displeje
- instalace nové verze Nokia Camera

 

Upravit
comments powered by Disqus