Jak přenést kontakty do Windows Phone

Jak přenést kontakty do Windows Phone

MatKal, 29.12.2011

Většina uživatelů Nokia Windows Phone uvidí nový operační systém poprvé, proto přinášíme návod, jak zahájit práci s přístrojem přenesením uživatelských dat z jiných přístrojů.

Způsobů přenosu je několik, chybí ale obvyklá synchronizace kabelem s PC, přenos dat probíhá pouze online.

Pro snadnou synchronizaci je vhodné si propojit svůj email v Outlooku včetně kontaktů i kalendáře pomocí programu Outlook Connector s uživatelským účtem na Windows Live, ze kterého se ve spojení s Windows Phone stane univerzální multimediální centrum. Přístroj veškerá data automaticky synchronizuje, při jeho případné ztrátě pak stačí přihlášení mobilu k účtu. Společně se založením Live účtu získává každý uživatel také úložiště dat Sky Drive o velikosti 25GB, které nahrazuje dokonale pěměťovou kartu v mobilu. 

Windows Live účet lze nastavit také pro synchronizaci desítek dalších účtů, Google, Picassa, Facebook, Twitter a mnoha dalších. Data naleznete v mobilu přehledně řazená v hubech Lidé, Obrázky nebo Zprávy. Ačkoli propojení kontaktů různých služeb už známe z dřívějška, podobnou unikátní synchronizaci veškerých dat v jednom místě jsme ještě u žádného operačního systému neviděli a i když se většina uživatelů v prvních chvílích cítí nejistá, jde o silně návykový způsob komunikace se světem.
Naprosto překvapující službou je pak prohlížení nebo i stažení obrázků a fotografií všech vašich kontatů z Facebooku, uživatele až vyděsí extrémně snadné a nečekané zpřístupnění veškerých dat, která vám přátelé povolili prohlížet.

První přenesení kontaktů může být ještě snažší. Nokia je v tomto procesu ze všech WP zařízení nejdále, připravila speciální aplikaci Přenos kontaktů. Díky této aplikaci přenesete z jakékoli dřívější Nokie kontakty pomocí Bluetooth.

      

Chevron WP7 zachrání svobodu Windows Phone

O Chevronu už jsme slyšeli krátce po uvedení Windows Phone 7. Skupina vývojářů dokázala odemknout systém pro instalace aplikací bez oficiálního MarketPlace. Krátce na to Microsoft oznámil, že s vývojáři nebude bojovat jako Apple, ale dohodne na spolupráci. Na Windows Phone Dev Podcast společnosti oznámily oficiální odemčení systému. Za poplatek.

 

Nokia Lumia - přehrávání hudby v PC přes Bluetooth

Prohlédněte si video jak přehrávat hudbu z nových Lumií v PC bez použití kabelů. Funkce je vestavěná a není potřeba nic instalovat.   

Preview: Nokia Lumia 710 - první dojmy z budoucího nejprodávanějšího mobilu

Neprávem opomíjená Lumia 710 z dvojice novinek s Windows Phone si zaslouží podobnou pozornost, kterou na sebe poutá verze Lumia 800.

První velká recenze Windows Phone 7 Mango - 1.část

V redakci testujeme od návratu z Nokia World operační systém Windows Phone 7.5 Mango. Přinášíme vám zkušenosti z našeho testování. Dozvíte se, jaký je nový operační systém s Mangem ve srovnání se Symbianem a připojíme i nezávislý pohled na konkurenční systémy Android a v iPhone4. 

Skrytá aplikace pro diagnostiku na Nokia Lumia 800

Nokia Lumia ještě není na všech světových trzích, ale intenzivně už se testuje nové Windows prostředí a objevují se první triky. Jedním z nich je skryté diagnostické menu, které lze vyvolat zkráceným kódem.

Tipy a triky pro Windows Phone

Ovládněte svůj Windows Phone naplno, přečtete si vybrané tipy pro začátečníky i pokročilé. Článek naleznete trvale v odkazu Tipy a návody, průběžně ho aktualizujeme.

Zabezpečení Nokia Lumia - dálkové ovládání

Nová hlavní platforma Windows Phone vyniká oproti jiným systémům ve své rychlosti, funkčnosti a také skvělým způsobem zabezpečení. Telefon lze na dálku lokalizovat, prozvonit či zamknout.

Diskuse:

1–14 z 14
autor:Y1ng 29. 12. 2011 09:20 | link
nadpis:Symbianodpovědět
To sice hezké že mi uložiště sky drive nabízí 25 gb ,ale co datové limity našich operátorů a propojovoní s windows live učtem informace s facebooku to je přesně co nechci zlatej symbian.
autor:Y1ng 29. 12. 2011 09:22 | link
nadpis:Re: Symbianvýše | odpovědět
Rozhodně budu mít raději své kontakty hezky v počítači v nokia suite ,nežli u microsoft na serveru.V dnešní době nikdy nevíte co s nimi dělají.
autor:mezilesi 30. 12. 2011 17:41 | link
nadpis:Re: Symbianvýše | odpovědět
Zní to moc dobře. Ale tomu kdo nemá datový tarif tak je to zcela k ničemu. Raději bych měl svá data pod kontrolou ve svém počítači než nekde u Microsoftu. A místo SkyDrive, bych uvítal slot na paměťové karty.
Nyní čekam na Nokie s WP, ale začínám přemýšlet, že svojí N82 vyměním za N8 se Symbianem.
autor:MatKal 2. 1. 2012 03:15 | link
nadpis:Re: Re: Symbianvýše | odpovědět
Ještě máme na každém rohu wifi, myslím, že v dnešní době argument o datovém tarifu už neobstojí.
autor:g 29. 12. 2011 13:37 | link
nadpis:bellaodpovědět
Konec roku se blíží a jakpak to vypadá se slíbenou Belou?
Zatím mi to nic nenabízí! Je pravda že mají ještě 2 dny, ale já už su natěšené jak .....
autor:Pwerus 29. 12. 2011 16:38 | link
nadpis:Re: bellavýše | odpovědět
Bohužel jsi ještě počkáš. Aktualizace bude dostupná až koncem února. Ale prý to přinese mnohem lepší možnosti. Čekat, čekat a čekat. Taky mě to mrzí.
autor:Barvajs 30. 12. 2011 13:56 | link
nadpis:Belleodpovědět
Taky jsem chtěl čekat, ale to oddalování mě přestalo bavit. Tak jsem ji fleshnul a je to.(NOKIA C7)
autor:Rezza 1. 1. 2012 16:25 | link
nadpis:Nefungujeodpovědět
Prenos kontaktu nefunguje mezi N9 a Lumii, takze asi pujde do krabice do policky :) Chtel jsem ji aspon zkusit i v ostrem provozu...
autor:Lukas 29. 2. 2012 22:38 | link
nadpis:přenos kontaktů z N95 na LUMIA 800odpovědět
nemá někdo nějakou radu? Lumia mi hlásí ať připojím jiný telefon, což mi moc neporadila...
potřebuji přenést kontakty z N95 :(
autor:Joe 19. 4. 2012 10:33 | link
nadpis:přenos kontaktů z N95 na LUMIA 800odpovědět
250 kontaktů se nechá přenést na SIMce. Do N95 vložíš microSIM s redukčním rámečkem, nahraješ na ní kontakty uložené v telefonu. MicroSIM vložíš do Lumia 800 a z ní přeneseš do nového telefonu. :-)
autor:Luky 17. 1. 2013 17:33 | link
nadpis:kontakty z pc do mobilu bez bluetooth!odpovědět
Chci tu jen dát radu jak na kontakty,mě ukradli telefon se všemi kontaky a sim ,měl jsem jen zálohu v Pc v nokiáckém souboru .nbu,který bez připojeného mobilu neotevřete...:D,stahl jsem si tedy program NbuExplorer_v2.6 a kontakty dostal ven,ale přes bluetooth mi to stejně nešlo poslat do mobilu (pc není mobil a tak není podpora),musel jsem tedy udělat složku .ZIP a vložit do ní kontakty,odeslat na ulozto.cz a stáhnout mobilem a pak postupně ukladát,lepší jak přepisovat!!!
autor:Petr Pípa 22. 3. 2013 14:00 | link
nadpis:Přenos kontaktů N82 do Lumia 900odpovědět
Bohužel, jednoduché řešení pomocí Přenosu kontaktů z menu nefunguje. Telefony se odmítají párovat, že prý není N82 podporována...
autor:Tomas 17. 11. 2013 16:27 | link
nadpis:přenos kontatkuodpovědět
Jak můžu převest konatky z Nokie Lumii 800 na jiný učet od Microsoftu?
autor:Wallace 25. 3. 2014 21:11 | link
nadpis:Aplikace se v mém telefonu jmenuje PŘENOS MÝCH DATodpovědět
PŘENOS MÝCH DAT
1–14 z 14
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

matkal

Matkal, zakladatel webu myNokia.cz, potrhlý čtyřicátník nadšený pro vše mobilní s modrým logem.

Zobrazit diskuzi