Jak přenést kontakty do Windows Phone

Jak přenést kontakty do Windows Phone

Většina uživatelů Nokia Windows Phone uvidí nový operační systém poprvé, proto přinášíme návod, jak zahájit práci s přístrojem přenesením uživatelských dat z jiných přístrojů.

29.12.2011, MatKal

Způsobů přenosu je několik, chybí ale obvyklá synchronizace kabelem s PC, přenos dat probíhá pouze online.

Pro snadnou synchronizaci je vhodné si propojit svůj email v Outlooku včetně kontaktů i kalendáře pomocí programu Outlook Connector s uživatelským účtem na Windows Live, ze kterého se ve spojení s Windows Phone stane univerzální multimediální centrum. Přístroj veškerá data automaticky synchronizuje, při jeho případné ztrátě pak stačí přihlášení mobilu k účtu. Společně se založením Live účtu získává každý uživatel také úložiště dat Sky Drive o velikosti 25GB, které nahrazuje dokonale pěměťovou kartu v mobilu. 

Windows Live účet lze nastavit také pro synchronizaci desítek dalších účtů, Google, Picassa, Facebook, Twitter a mnoha dalších. Data naleznete v mobilu přehledně řazená v hubech Lidé, Obrázky nebo Zprávy. Ačkoli propojení kontaktů různých služeb už známe z dřívějška, podobnou unikátní synchronizaci veškerých dat v jednom místě jsme ještě u žádného operačního systému neviděli a i když se většina uživatelů v prvních chvílích cítí nejistá, jde o silně návykový způsob komunikace se světem.
Naprosto překvapující službou je pak prohlížení nebo i stažení obrázků a fotografií všech vašich kontatů z Facebooku, uživatele až vyděsí extrémně snadné a nečekané zpřístupnění veškerých dat, která vám přátelé povolili prohlížet.

První přenesení kontaktů může být ještě snažší. Nokia je v tomto procesu ze všech WP zařízení nejdále, připravila speciální aplikaci Přenos kontaktů. Díky této aplikaci přenesete z jakékoli dřívější Nokie kontakty pomocí Bluetooth.

      

Chevron WP7 zachrání svobodu Windows Phone

O Chevronu už jsme slyšeli krátce po uvedení Windows Phone 7. Skupina vývojářů dokázala odemknout systém pro instalace aplikací bez oficiálního MarketPlace. Krátce na to Microsoft oznámil, že s vývojáři nebude bojovat jako Apple, ale dohodne na spolupráci. Na Windows Phone Dev Podcast společnosti oznámily oficiální odemčení systému. Za poplatek.

 

Nokia Lumia - přehrávání hudby v PC přes Bluetooth

Prohlédněte si video jak přehrávat hudbu z nových Lumií v PC bez použití kabelů. Funkce je vestavěná a není potřeba nic instalovat.   

Preview: Nokia Lumia 710 - první dojmy z budoucího nejprodávanějšího mobilu

Neprávem opomíjená Lumia 710 z dvojice novinek s Windows Phone si zaslouží podobnou pozornost, kterou na sebe poutá verze Lumia 800.

První velká recenze Windows Phone 7 Mango - 1.část

V redakci testujeme od návratu z Nokia World operační systém Windows Phone 7.5 Mango. Přinášíme vám zkušenosti z našeho testování. Dozvíte se, jaký je nový operační systém s Mangem ve srovnání se Symbianem a připojíme i nezávislý pohled na konkurenční systémy Android a v iPhone4. 

Skrytá aplikace pro diagnostiku na Nokia Lumia 800

Nokia Lumia ještě není na všech světových trzích, ale intenzivně už se testuje nové Windows prostředí a objevují se první triky. Jedním z nich je skryté diagnostické menu, které lze vyvolat zkráceným kódem.

Tipy a triky pro Windows Phone

Ovládněte svůj Windows Phone naplno, přečtete si vybrané tipy pro začátečníky i pokročilé. Článek naleznete trvale v odkazu Tipy a návody, průběžně ho aktualizujeme.

Zabezpečení Nokia Lumia - dálkové ovládání

Nová hlavní platforma Windows Phone vyniká oproti jiným systémům ve své rychlosti, funkčnosti a také skvělým způsobem zabezpečení. Telefon lze na dálku lokalizovat, prozvonit či zamknout.

Diskuse:

1–16 z 16
autor:Y1ng 29. 12. 2011 09:20 | link
nadpis:Symbianodpovědět
To sice hezké že mi uložiště sky drive nabízí 25 gb ,ale co datové limity našich operátorů a propojovoní s windows live učtem informace s facebooku to je přesně co nechci zlatej symbian.
autor:Y1ng 29. 12. 2011 09:22 | link
nadpis:Re: Symbianvýše | odpovědět
Rozhodně budu mít raději své kontakty hezky v počítači v nokia suite ,nežli u microsoft na serveru.V dnešní době nikdy nevíte co s nimi dělají.
autor:mezilesi 30. 12. 2011 17:41 | link
nadpis:Re: Symbianvýše | odpovědět
Zní to moc dobře. Ale tomu kdo nemá datový tarif tak je to zcela k ničemu. Raději bych měl svá data pod kontrolou ve svém počítači než nekde u Microsoftu. A místo SkyDrive, bych uvítal slot na paměťové karty.
Nyní čekam na Nokie s WP, ale začínám přemýšlet, že svojí N82 vyměním za N8 se Symbianem.
autor:MatKal 2. 1. 2012 03:15 | link
nadpis:Re: Re: Symbianvýše | odpovědět
Ještě máme na každém rohu wifi, myslím, že v dnešní době argument o datovém tarifu už neobstojí.
autor:g 29. 12. 2011 13:37 | link
nadpis:bellaodpovědět
Konec roku se blíží a jakpak to vypadá se slíbenou Belou?
Zatím mi to nic nenabízí! Je pravda že mají ještě 2 dny, ale já už su natěšené jak .....
autor:Pwerus 29. 12. 2011 16:38 | link
nadpis:Re: bellavýše | odpovědět
Bohužel jsi ještě počkáš. Aktualizace bude dostupná až koncem února. Ale prý to přinese mnohem lepší možnosti. Čekat, čekat a čekat. Taky mě to mrzí.
autor:Barvajs 30. 12. 2011 13:56 | link
nadpis:Belleodpovědět
Taky jsem chtěl čekat, ale to oddalování mě přestalo bavit. Tak jsem ji fleshnul a je to.(NOKIA C7)
autor:Rezza 1. 1. 2012 16:25 | link
nadpis:Nefungujeodpovědět
Prenos kontaktu nefunguje mezi N9 a Lumii, takze asi pujde do krabice do policky :) Chtel jsem ji aspon zkusit i v ostrem provozu...
autor:Lukas 29. 2. 2012 22:38 | link
nadpis:přenos kontaktů z N95 na LUMIA 800odpovědět
nemá někdo nějakou radu? Lumia mi hlásí ať připojím jiný telefon, což mi moc neporadila...
potřebuji přenést kontakty z N95 :(
autor:Joe 19. 4. 2012 10:33 | link
nadpis:přenos kontaktů z N95 na LUMIA 800odpovědět
250 kontaktů se nechá přenést na SIMce. Do N95 vložíš microSIM s redukčním rámečkem, nahraješ na ní kontakty uložené v telefonu. MicroSIM vložíš do Lumia 800 a z ní přeneseš do nového telefonu. :-)
autor:Luky 17. 1. 2013 17:33 | link
nadpis:kontakty z pc do mobilu bez bluetooth!odpovědět
Chci tu jen dát radu jak na kontakty,mě ukradli telefon se všemi kontaky a sim ,měl jsem jen zálohu v Pc v nokiáckém souboru .nbu,který bez připojeného mobilu neotevřete...:D,stahl jsem si tedy program NbuExplorer_v2.6 a kontakty dostal ven,ale přes bluetooth mi to stejně nešlo poslat do mobilu (pc není mobil a tak není podpora),musel jsem tedy udělat složku .ZIP a vložit do ní kontakty,odeslat na ulozto.cz a stáhnout mobilem a pak postupně ukladát,lepší jak přepisovat!!!
autor:Petr Pípa 22. 3. 2013 14:00 | link
nadpis:Přenos kontaktů N82 do Lumia 900odpovědět
Bohužel, jednoduché řešení pomocí Přenosu kontaktů z menu nefunguje. Telefony se odmítají párovat, že prý není N82 podporována...
autor:Tomas 17. 11. 2013 16:27 | link
nadpis:přenos kontatkuodpovědět
Jak můžu převest konatky z Nokie Lumii 800 na jiný učet od Microsoftu?
autor:Wallace 25. 3. 2014 21:11 | link
nadpis:Aplikace se v mém telefonu jmenuje PŘENOS MÝCH DATodpovědět
PŘENOS MÝCH DAT
autor:Marcela 8. 10. 2015 16:45 | link
nadpis:klavesniceodpovědět
Chtela bych tam klasickou klavesnici jako je na tlacitkovych mobilech, nevite o nejakem odkazu? diky za rady
autor:Marcela 8. 10. 2015 16:49 | link
nadpis:pisnickyodpovědět
Prosím vás neví nekdo jak si mam nastavit sve vlastni pisnicky v mobilu k jednotlivym kontaktum? Kdyz propojim mobil s pc,pisnicky ulozim do slozky,mam je i na pametovce,ale kdyz jedu dle navodu,ma se mi objevit mezi nastavenymi pisnemi ma slozka s napisem VLASTNI,ale ja tam nic nemam,kdyz najedu na hudbu,mam je tam,ale neni tam nic,zadna nabidka na ulozeni,pripadne dotaz jestli chci konkretni pisen pridat ke kontaktu nebo nastaveni vyzvaneni.Jsem docela zoufala,u kazdeho predit to nabizelo normalne,ale tyhle CHYTRE TELEFONY........DÍKY MOC PREDEM ZA NAVOD JAK NA TO
1–16 z 16
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

matkal

Matkal, zakladatel webu myNokia.cz, potrhlý čtyřicátník nadšený pro vše mobilní s modrým logem.

Zobrazit diskuzi