FlightRadar24 - Sledování letadel se vší parádou

FlightRadar24 - Sledování letadel se vší parádou

Užitečná aplikace v podobě radaru, který odhalí dění ve vzdušném prostoru a umožní sledování letadel včetně nejrůznějších podrobností.

27.7.2012, Jiří Procházka

Zajímalo Vás někdy, jaký typ letadla je právě nad Vámi, kam letí, jakou má rychlost nebo výšku? Chcete se podívat, kde se nachází přátelé, kteří zrovna letí na dovolenou? Nebo jste jen zvědaví, jakým směrem poletí Váš let? Aplikace FlightRadar24 odpoví na každou z těchto otázek.


 

FlightRadar24 možná znáte z webového prostředí www.flightradar24.com, možná z konkurenční platformy a chyběl Vám. Nebo jste ani nevěděli, že něco takového existuje. Aplikace umožňuje sledování vzdušného prostoru, především nad územím Evropy. USA je po 11.září 2001 zobrazováno pouze zčásti a zbytek světa FlightRadar24 zobrazuje sporadicky nebo vůbec. Je nutno dále poznamenat, že radar nezobrazuje letadla vojenská, vládní a regionální, i tak Evropa určitě postačí v mnoha případech. 

Po spuštění se zobrazí mapa, na které se postupně objevují malá, oranžová letadla. Samotné nastavení aplikace není nic složitého, stejně jako její pochopení. V záložce ,,settings" pouze zvolíme, jak často chceme, aby naše data byla aktualizována. Zároveň doporučujeme zaškrtnout využití GPS, které Vás, maximálně v řádu vteřin, zaměří a nebudete si muset lámat hlavu nad tím, kde se přesně nacházíte. Pokud máte zapnutou GPS lokalizaci, aplikace ukáže na mapě modrou tečku Vaší polohy. Mapu je možné oddalovat, či přibližovat nebo třeba manuálně obnovit. Po tapnutí na Vámi vybrané letadlo se otevře nové okno, jenž obsahuje veškeré dostupné podbronosti k letu, letadlu a zpravidla i fotografii letounu. Fotografie letadel pochází z různých koutů světa, od různých autorů(tzv. spotterů). V podrobnostech najdete mimo jiné číslo letu, typ letounu, provozovatele(aerolinky), výšku ve stopách a metrech, rychlost v uzlech, kilometrech a milích a destinace výchozí a cílové.

     
 

Aplikace FlightRadar24 vyžaduje ke svému provozu internetové připojení, přeci jen, odněkud ta data stáhnout musí. Verze pro Windows Phone má pořadové číslo 1.0, je zcela bezplatná, avšak pár vychytávek jí chybí. V aplikaci prozatím není možné vyhledávat dle čísla letu, dále je zde absence funkce Augmented Reality(AR View), jejíž pomocí namíříte fotoaparát na oblohu/letadlo a zobrazí dostupné informace o zaměřené části vzdušného prostoru včetně letadel. Upozorňovali jsme také na zobrazení trasy letounu, avšak v prozatimní verzi tuto možnost také nenajdeme. Doufejme, že se nápravy dočkáme již brzy, ať už třeba placené. Na konkurenčních platformách se od sebe rozlišují verze Free(bezplatná) a Pro(placená), u které jsou dostupné všechny vyjmenováné funkce, jenž chybí u sousední verze Free, tak i v jediné aplikaci pro Windows Phone. 

      

Osobně FlightRadar24 používám již řadu let. Zprvu jsem si říkal, zda-li pro ní najdu využití a nakonec se zařadila mezi mnou potřebné, nápomocné a zábavné. Jsem rád, že je nyní dostupná i na Windows Phone a doufám, že si své využití a místo ve Vašem telefonu najde stejně dobře, jako v tom mém. 


Co na to redakce?

Výrobce: Svenska Resenätverket
Download: zde
Systém: WP7.5
Cena: zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Stanislav Skácel:
Aplikace přináší uživateli mnoho zajímavých informací. Zpracování aplikace hodnotím kladně, zamrzí snad jen pomalejší načítání mapových podkladů. 

 

ČT24 pro Windows Phone

Přehled aktuálních článků a živé vysílaní zpravodajské televize ČT24 pro vaše Windows telefony.

ICQ pro Windows Phone nyní v češtině

Oblíbený komunikační klient se dočkal nové aktualizace. Hlavní novinkou je čeština, nechybí však ani upozornění v podobě notifikací, díky kterým již nepřijdete o žádnou novou zprávu. 

London 2012: oficiální aplikace nabídne čerstvé výsledky z olympiády!

Od 25.7.2012 vypukne 30. ročník letních olympijských her v Londýně. Oficiální aplikace London 2012 přinese nejnovější zprávy, denní plány a aktuální výsledky. Na konci srpna se navíc objeví informace z paralympiády. 

mbenzin.cz - aktuální ceny benzínu a nafty v mobilu

Příliš vysoké ceny za paliva? Netankujme za ně! mBenzin.cz je web a mobilní aplikace, která nabízí motoristům vyhledávání nejvýhodnějších cen a jejich sdílení ostatním. Přidejte se k nám!

Velká recenze Nokia Lumia 800

Jak jsme avizovali v předchozí recenzi nového operačního systému Windows Phone, v redakci intenzivně testujeme nejnovější přírůstek mezi špičkové Nokia smartphones Lumia 800. Přečtěte si první uživatelské zkušenosti.

Diskuse:

1–3 z 3
autor:Vita 3. 11. 2012 07:40 | link
nadpis:Flightradarodpovědět
Existuje aplikace Frightradar24 také pro N8?
autor:Vita 26. 2. 2013 19:34 | link
nadpis:Fligtradar24 pro OS Symbianodpovědět
Pro N8 Symbian Belle tato aplikace není dostupná? Děkuji za odpověď.V.P.
autor:trotlik 5. 4. 2015 23:11 | link
nadpis:Flightradar24 pro Android.odpovědět
Flightradar24 placené verzi na Samsung C 350 se mi přestaly ukazovat ikonky letadel v celém světě jen lze otevřít letiště a s tabulí odletů.Nemá s tím někdo zkušenost než by došlo k přeinstalování.V PC to ve stejném místě funguje.Díky (ciji@email.cz)
1–3 z 3
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

Georghi.Lounge

Je mi 21 let a jsem studentem Vysoké školy obchodní v Praze. Mobilní telefony jsou mým koníčkem už přes deset let a fandím jak jinak než Nokii. Momentálně se zaměřuji na Symbian, dokud neumře!

Zobrazit diskuzi