Nokia nabírá dech, HMD už je 11. největším výrobcem mobilů na světě

Nokia se vrací v plné síle, ačkoli její výrobce HMD teprve uvádí své modely na jednotlivé trhy, postoupila už na jedenáctou pozici největších světových výrobců telefonů.

0

Celkový počet 1,5 milionu prodaných kusů, tedy 0,4% podílu na trhu smartphonů s Androidem, řadí HMD na jedenáctou pozici mezi výrobci. Nejde zatím o nijak ohromující umístění, ale je třeba mít na paměti, že nové Nokie jsou na trhu teprve několik měsíců a do statistik ještě nestihla promluvit aktuálně nejvybavenější Nokia 8 (první česká recenze)

Aktuální údaje zveřejnil na svém Twitteru ředitel IDC Fransico Jeronimo. Podle něj má Nokia potenciál umístit se v příštích 12-18 měsících až na 5. místo. Třetinu své produkce prodala v Asii, 80 tisíc kusů v USA, kde historicky nikdy neměla příliš pevnou pozici a tradiční baštou je Evropa s milionem prodaných kusů. Nejprodávanějším modelem za druhé čtvrtletí je Nokia 3 (naše recenze).

 

Obrovský úspěch zaznamenala také Nokia 3310, která se podle IDC stala nejprodávanějším tlačítkovým telefonem v Evropě. Na její úspěch HMD zareagovala uvedením modelu Nokia 3310 3G s podporou rychlejšího internetu a vylepšením rozmístění klávesnice. 

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus