Nokia Ovi obchod s aplikacemi a hrami

0

Nokia jako většina velkých výrobců nabízí ke svým telefonům příslušenství a podporu. Do chytrých telefonů se dá doinstalovat mnoho aplikací. Placené i zdarma naleznete v Ovi obchodě, nainstalovaném v každém mobilním telefonu Nokia. 

Aktualizace: Nokia Obchod Ovi byl uzavřen, všechny odkazy na aplikace jsou nefunkční. 

Pro stažení navštivte Opera Mobile Store.

 

OVI obchod se snaží být přívětivý nejen k uživateli, Jako první byl plně počeštěný, ale také k vývojářům. Nabízí jim jednoduchou cestu, jak svůj obsah přidat do katalogu a automaticky posílá na účet vývojáře peníze za nákupy jejich aplikací. Registrace je otevřená pro všechny za zvýhodněnou cenu 1EUR.

V současné době je v OVI obchodu více než 7500 položek (aplikací, zvuků, grafiky...), takže je opravdu z čeho vybírat.. OVI obchod v telefonu lze přirovnat k aplikaci, která stahuje informace o jednotlivých položkách a zobrazuje je v přehledné formě.

 

Odpadá vyhledávání na internetu, hledání je cílené jen na obsah pro váš telefon. Navíc je obsah tříděn do složek a řazen podle aktuálních statistik stahování, oblíbenosti a podobně. Když už nějakou aplikaci najdete, nemusíte ji stahovat z jiného zdroje, stačí jen kliknout na odkaz v aplikaci a vše se automaticky stáhne, popřípadě i nainstaluje.

 

 

V OVI obchodu můžete narazit i na aplikace, které jsou placené, v současné době se dají platit kreditní kartou (v CZK) a aplikace, u kterých to vývojář povolí také pomocí Premium SMS až do výše 100Kč. Cena aplikace se pak projeví zákazníkovi na výši jeho kreditu nebo v měsíčním vyúčtování.


Ačkoliv Nokia třídí obsah tak, abyste našli to, co je užitečné nebo pro vás nějak hodnotné, nejsou v OVI obchodu zdaleka všechny aplikace. OVI je sice pro všechny, ale díky vstupnímu poplatku pro vývojáře a celkem dlouhé době ověřování aplikací (3-5týdnů) se tu neobjeví skvělé free aplikace od nejrůznějších nadšenců.

 

Občas se tedy nevyhnete tomu, abyste zabrousili na net, třeba na naše stránky, kde pro vás vybíráme nejpovedenější aplikace, případně do našeho fóra, kde najdete mnoho zajímavých informací nejen z oficiálních zdrojů :)
OVI obchod je s největší pravděpodobností už ve vašem telefonu instalován, stačí jej jen spustit a prohlížet co pro vás obchod připravil. Pokud jej nenajdete, zkuste aktualizovat firmware, případně můžete stahovat zde.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus