Konference Nokia World začíná

0

Dnes 2.září začala v Neměcku významná konference Nokia World, která je svou významností na stejné laťce jako jarní Mobile World Congress. Přinášíme vám žhavé novinky přímo ze Stuttgartu, na co se tedy můžeme těšit? 

Dnes 2.září začala v Neměcku významná konference Nokia World, která je svou významností na stejné laťce jako jarní Mobile World Congress. Přinášíme vám žhavé novinky přímo ze Stuttgartu, na co se tedy můžeme těšit? 

Nokia World

Koneference, na které se každým rokem schází masy lidí, ať už veřejnost nebo zástupci Nokie, za účelem prezentovat svoje řešení a produkty na následující rok. Nokia tam každoročně představí několik zajímavých přístrojů, minulý rok to byla třeba vlajková loď Nokia N97. Jaké novinky si pro nás přichystala tentokrát?

Nokia Xseries 

První řekvapení, které nám Nokia nachystala je přesídlení řady XpressMusic na řadu Xseries. Tento krok si můžeme vysvětlit tím, že v "tisícovém číslování" současných Nokii začíná být docela zmatek. O řadě Xseries už víme dlouho, Nokia si jí společně s řadou Booklet a C series registrovala už o prázdninách. O čem jsem ale nevěděli, jsou dva zbrusu nové modely  této řady. Jeden "hloupý" muzikant a nadupaná dotykovka. Pojďme se na ně podívat.

Nokia X3

Nokia pro svého prvního zástupce řady Xseries připravila celkem klasickou výbavu, 3,2mpx foťák potěší, ale neoslní, dále nabídne 2,2" QVGA display, uživatelské rozhraní Series 40 a SDHC paměťové karty(až do velikosti 16GB). Samozřejmostí u hudebního telefonu je FM Rádio s podporou RDS a kompletní výbava profilů pro bezdrátový poslech pomocí Bluetooth. Pro připojení sluchátek je k dispozici 3,5mm jack.

Co však není klasické je design. U obou novinek převládají ostré hrany, zaoblený je jen ovládací kříž. Zajímavá je také uvedená výdrž baterie při přehrávání hudby, X3 by měla vydržet celých 26 hodin přehrávání na jedno nabití.

S Nokii X3 bychom se v obchodech měli setkat ještě do vánoc a to za předpokládanou cenu 3500 korun.

Nokia X6

Další Nokií zaměřenou na hudbu je Nokia X6. Jedná se o dotykovku s vynikající výbavou, je tedy přímým nástupcem současné Nokie 5800 XpressMusic. Čím tedy oproti předchůdci zaujme? Hlavně svým osobitým designem, 5mpx foťákem a obří 32GB pamětí na hudbu. Oproti Nokii 5800 je také o dva milimetry tenčí.

Mezi další výbavu patří podpora sítí 3.generace, Wifi a také GPS s podporou Nokia Maps. Vzhledem k dostatečné kapacitě flash paměti přišla X6 o slot na paměťové karty. 5 megapixelový fotoaparát by měl k osvětlení dostat dvojici LED diod. X6 také dostane nový pohotovostní režim, známý z Nokie 5530, k jeho zobrazení by měl sloužit 3,2" TFT display s poměrem stran 16:9

Smutnou zprávou však zůstává, že nová dotykovka by měla být dostupná jen na trzích se službou Comes with Music. Je tedy možné, že se s X6 nesetkáme, avšak proslýchá se, že na trzích bez služby Comes with Music by se mohla objevit upravená verze. X6 bude stát 450 eur bez DPH, tudíž v Česku by se mohla objevit za cenu okolo 14 000kč s DPH.

Nokia N97mini

Na Nokia Worldu byla také představena již známá Nokia N97mini. Představení s ní jsem již napsali zde, takže teď jenom v krátkosti. Zmenšená verze Nokie N97 by měla nabídnout oproti starší vlajkové lodi menší tělo, kovový zadní kryt, 8GB paměť a také hlavně menší cenu. 

Nokia N97mini také přišla o výdrž N97, kapacita akumulátoru byla zmenšena o celých 20%, tedy na 1200 mAh. S N97mini by měla stihnou podzimní trh a to za cenu předpokládanou cenu 13 500kč.

Nokia World pokračuje

Nokia World pokračuje ještě do zítřka, můžeme předpokládat představení řady Cseries a možná dalších internetových služeb? Možné je všechno, zůstaňte naladeni, o všem vás budeme informovat. A pokud se už tak nemůžete dočkat, sledujte tuto stránku, kromě záznamu konference tam najdete informace o všem nových modelech.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus