Jak doplnit obrázek (cover) alba v hudebním přehrávači pomocí MP3tag

0
Pokud má písnička obrázek alba už v ID3 tagu, není třeba nic řešit, ale mnohdy chybí nejen obrázek, ale i informace o interpretovi nebo názvu alba. Jak to napravit? Freeware program, který vám doporučíme, je velmi jednoduchý.

Zatímco telefony z multimediální řady Nseries si umí obrázek alba a informace o skladbě upravit přímo v menu, ostatní smartphony S60 jsou o tuto funkci ochuzeny. Aby hudební přehrávač dostal zcela novou tvář, stáhneme si nejdřív program MP3tag, který je freeware, jednoduchý a pro našel účely naprosto dostačující. Stáhnout ho můžeme například z tohoto odkazu.

Klikneme na tlačítko změnit adresář a vybereme složku, ve které se nachází cílový soubor nebo soubory. Celý obsah složky se nám zobrazí vpravo a my z něj vybereme buď jen ty soubory, které chceme přepsat, nebo můžeme označit celý obsah složky.

 

Necháme označeno a v pravém sloupci upravujeme podle našich představ. Pokud je název, umělec a album vyplněno správně, můžeme ponechat, pokud ne, můžeme přepsat, podle naší chuti. To samé s žánrem, rokem a stopou. Složku necháme tak jak je.

 

Poté přijde na řadu konečně obrázek: 

Klikneme na něj pravým tlačítkem myši a dáme přidat obal. Můžeme tam dát libovolný obrázek, nebo stáhnout obrázek alba z internetu, pak jej najdeme a dáme otevřít, v okně se nám zobrazí obrázek alba. Poté jen stiskneme tlačítko s disketkou, tím informace uložíme zpět do ID3 tagů, popřípadě potvrdíme přepsání a je hotovo. Soubory nakopírujeme do telefonu a kocháme se obrázkem alba.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus