FlightRadar24, sledování letadel ve zdušném prostoru na radaru

Užitečná aplikace v podobě radaru, který odhalí dění ve vzdušném prostoru a umožní sledování letadel včetně nejrůznějších podrobností.

0

Zajímalo Vás někdy, jaký typ letadla je právě nad Vámi, kam letí, jakou má rychlost nebo výšku? Chcete se podívat, kde se nachází přátelé, kteří zrovna letí na dovolenou? Nebo jste jen zvědaví, jakým směrem poletí Váš let? Aplikace FlightRadar24 odpoví na každou z těchto otázek.

FlightRadar24 možná znáte z www.flightradar24.com. Aplikace pro Windows Phone umožňuje sledování vzdušného prostoru, především nad územím Evropy. USA je po 11.září 2001 zobrazováno pouze zčásti a zbytek světa FlightRadar24 zobrazuje sporadicky nebo vůbec. 

   

Po spuštění se zobrazí mapa, na které se postupně objevují malá, oranžová letadla. Samotné nastavení aplikace není nic složitého, stejně jako její pochopení. V záložce ,,settings" pouze zvolíme, jak často chceme, aby naše data byla aktualizována. Zároveň doporučujeme zaškrtnout využití GPS, které Vás, maximálně v řádu vteřin, zaměří a nebudete si muset lámat hlavu nad tím, kde se přesně nacházíte.

 

Pokud máte zapnutou GPS lokalizaci, aplikace ukáže na mapě modrou tečku Vaší polohy. Mapu je možné oddalovat, či přibližovat nebo třeba manuálně obnovit. Po tapnutí na Vámi vybrané letadlo se otevře nové okno, jenž obsahuje veškeré dostupné podbronosti k letu, letadlu a zpravidla i fotografii letounu. Fotografie letadel pochází z různých koutů světa, od různých autorů(tzv. spotterů). V podrobnostech najdete mimo jiné číslo letu, typ letounu, provozovatele(aerolinky), výšku ve stopách a metrech, rychlost v uzlech, kilometrech a milích a destinace výchozí a cílové.

    

Aplikace FlightRadar24 vyžaduje ke svému provozu internetové připojení, přeci jen, odněkud ta data stáhnout musí. Verze pro Windows Phone má pořadové číslo 1.0, je zcela bezplatná, avšak pár vychytávek jí chybí. V aplikaci prozatím není možné vyhledávat dle čísla letu, dále je zde absence funkce Augmented Reality(AR View), jejíž pomocí namíříte fotoaparát na oblohu/letadlo a zobrazí dostupné informace o zaměřené části vzdušného prostoru včetně letadel.

 

Upozorňovali jsme také na zobrazení trasy letounu, avšak v prozatimní verzi tuto možnost také nenajdeme. Doufejme, že se nápravy dočkáme již brzy, ať už třeba placené. Na konkurenčních platformách se od sebe rozlišují verze Free(bezplatná) a Pro(placená), u které jsou dostupné všechny vyjmenováné funkce, jenž chybí u sousední verze Free, tak i v jediné aplikaci pro Windows Phone. 

   

Osobně FlightRadar24 používám již řadu let. Zprvu jsem si říkal, zda-li pro ní najdu využití a nakonec se zařadila mezi mnou potřebné, nápomocné a zábavné. Jsem rád, že je nyní dostupná i na Windows Phone a doufám, že si své využití a místo ve Vašem telefonu najde stejně dobře, jako v tom mém. 

 


Stahujte zde

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus