Filebox - jediný a nejlepší správce souborů pro MeeGo

0

MeeGo nemá na rozdíl od jiných mobilních OS vestavěný správce souborů. Náhrada přišla naštěstí velmi rychle a doinstalovaný správce umí nejen přesouvat a kopírovat soubory, ale i otevírat rar archivy a mnoho dalšího.

MeeGo nemá na rozdíl od jiných mobilních OS vestavěný správce souborů. Náhrada přišla naštěstí velmi rychle a doinstalovaný správce umí nejen přesouvat a kopírovat soubory, ale i otevírat rar archivy a mnoho dalšího.

Absence správce souborů v základu systému je poměrně překvapující. Na druhou stranu dala Nokia skvělou příležitost vývojářům, kteří tak mohli dokázat své kvality. Aplikace Filebox se opravdu podařila.
Před zahájením práce se soubory je dobré správce řádně nastavit. Mnoho užitečných funkcí je totiž zpočátku skryto. Jako první lze nastavit téma aplikace. Posuvníkem se nastaví doplňková barva, která určuje pouze horní ukazatel cesty k souboru. Samotný systém zatím na šířku používat nelze, většina aplikací ale tento režim podporuje. Další položka udává, v jakém zobrazení se správce spustí. Následující možnosti jsou vhodné spíše pro pokročilé uživatele, kteří chtějí mít možnost pustit se do systémových složek.

Show root file system dává možnost zobrazit všechny systémové složky, do kterých se běžně nelze dostat.

Show hidden files umožní zobrazit skryté systémové soubory.

Show thumbnails aktivuje zobrazení malých náledů u souborů.

Autoselect files to copy a Autoremove files after action je příjemné zjednodušení kopírování souborů nebo jejich přesunu.

      

Po spuštění se aplikace automaticky otevírá v kořenovém adresáři. Při vypnutém zobrazení systémových složek se zobrazí složka MyDocs, která je kořenovou složkou pro paměť vyhrazenou uživateli. Skryté složky a soubory jsou ale i ve složce MyDocs, lze je jednoduše rozeznat díky tečce před názvem, viz obrázky níže. Krok zpět ve složkách se provádí šipkou.

   

Tlačítko s tabulkou kopíruje nebo přesouvá soubory a složky. Dlouhým kliknutím na daný soubor vyjede nabídka. Volbou Copy nabídka zmizí a soubor se přesune do dočasné paměti, ze které ho lze kopírovat do nově vybrané složky. Pokud jste přesunuli nesprávný soubor, je možné akci vrátit nebo soubor smazat. Volbou Compress lze vytvořit nový zip archiv, do kterého se soubor automaticky vloží. Všechna data se dají také sdílet prostřednictvím bluetooth, NFC nebo jako příloha mailu.

   

Následující tlačítko zastupuje záložky. Do často otevíraných složek se nemusí složitě proklikávat. Jednoduše se celá složka přidá jako záložka a následně je na dosah dvou kliknutí. Stejně jako u všech jiných aplikací pro MeeGo i zde funguje rychlé vyhledávání tažením prstem po obrazovce směrem dolů. Tlačítko s logem kufříčku vyvolává užitečnou volbu Open terminal here nebo možnost založení nové složky. Při výběru více položek najednou lze zapnout přímo v menu funkci Multiselection.

   

Filebox je zatím nejlepším správcem souborů pro MeeGo. Směle by mohla konkurovat i jiným, již ostříleným aplikacím svého druhu určeným na Symbian.

Výrobce: Matias Perez
Download: zde
Systém: MeeGo
Cena: Zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

 

 

 

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus