Aktivace vývojářského režimu N9, změna barvy hodin spořiče

0

Nokia N9 a systém MeeGo v sobě ukrývá plnohodnotný linuxový terminál, který umožňuje spoustu modifikací a úprav systému. Ve výsledku lze téměř celý systém upravovat a přeměnit ke spokojenosti uživatele.

Nokia N9 a systém MeeGo v sobě ukrývá plnohodnotný linuxový terminál, který umožňuje spoustu modifikací a úprav systému. Ve výsledku lze téměř celý systém upravovat a přeměnit ke spokojenosti uživatele.

Mnozí vlastníci N9 si jistě všimli položky v menu s názvem Režim pro vývojáře, avšak netuší, co tento režim znamená a jaké možnosti se díky němu otevírají. Pro všechny úpravy systému v rámci příkazů v terminále je potřeba mít tento režim zapnutý. Lze ho snadno aktivovat v Nastavení - zabezpečení - Režim pro vývojáře. Před aktivací telefon zobrazí hlášku o možnosti vzniku bezpečnostního rizika. Pokud budete postupovat dle návodu, nevzniknou žádné škody a vše je v rámci záruky telefonu.
Jakmile se režim aktivuje, telefon sám nainstaluje základní aplikace: aplikaci Terminál (ve které se budou provádět všechny modifikace) a SDK Connection, která slouží pro vzdálené ovládání VNC.

   

Ve vývojářském režimu se dají doinstalovat další aplikace, v tuto chvíli je potřeba nainstalovat balíček s názvem Utillities, který obsahuje pro nás důležitý editor .css souborů. Dalším krokem je spuštění aplikace terminál a nalogování do Devel módu.

Postupujte dle následujících kroků, je důležité příkazy přesně opisovat. Dávejte pozor i na mezery, bez nich jsou některé příkazy neplatné. Příkaz se potvrzuje stisknutím klávesy enter.

1. Přihlášení příkazem: devel-su

2. Zadání přednastaveného hesla: rootme

3.V tuto chvíli je telefon v devel režimu a umožňuje plný přístup do všech složek a možnost upravovat, nebo smazat skryté soubory. Následujícím příkazem se přesune do složky, která obsahuje data o spořiči displeje: cd /usr/share/themes/base/meegotouch/libsysuid-screenlock-nokia/style/

4. Spuštění editoru .css souborů příkazem: nano *.css

5. Pokud byl příkaz zadán správně, na displeji se objeví výpis cílového souboru. V textu se pohybuje pomocí směrových šipek nad klávesnicí. Pro změnu barvy písma je důležitý řádek s částí: LabelStyle#LockScreenLowPowerModeClock. Základní bílá barva je zapsána ve tvaru: #FFFFFF. Barva se změní přepsáním původního kódu.

6. Ve chvíli, kdy je původní kód barvy nahrazen novým se soubor uloží stisknutím klávesy CTRL a písmena X. Terminál se dotáže, zda-li má soubor opravdu zavřít, potvrzení písmenem A a zavření tlačítkem Enter.

7. Zavření terminálu a restartování telefonu. Pokud jste postupovali přesně dle návodu, hodiny na spořiči by měly být zobrazeny vámi vybranou barvou.

Kódy pro základní barvy:

Červená: #FF0000

Modrá: #0000FF

Světle modrá: #00FFFF

Žlutá: #FFFF00

Zelená: #00FF00

Kódy pro všechny barvy na těchto stránkách.

   

Všechny úpravy provádíte na vlastní riziko, server myNokia a autor nenese odpovědnost za případné škody způsobené modifikací systémových souborů.

Upravit
Aktuálně nejprodávanější:


comments powered by Disqus